O2 problem z elektryką, nie odpala

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Terry75
    Classic
    • 2010
    • 2

    O2 problem z elektryką, nie odpala

    abstinent, zwolin przesadza i ja mam zupełnie inne odczucia. Ja mam skolei historię odwrotną niż Ty. Rok temu rozwaliłem conti sport contact 2 przednią na dziurze. Także zostały mi na tyle tylko. Na przód kupiłem barum bravuris 2 x2 . Z tym że ja mam rozmiar 225/45 r17. Conti są bardziej miękkie, ale za to te pewnie wolniej się zużywają. Po połowie zeszłych wakacji przejechanych na nich (wcale nie wolno) złego słowa nie mogę powiedzieć na barumy. Bardzo dobrze się zachowują na drodze. Cena przystępna, polecam
  • arqs
    Classic
    • 2009
    • 3

    #2
    O2 problem z elektryką, nie odpala

    Witam,

    dziś rano po włożeniu kluczyka do stacyjki radio zagrało jak zawsze, konsola środkowa z nawiewami się podświetliła, natomiast na liczniku nie pojawiły się żadne kontrolki, które powinny były się pojawić.

    Sam już nie wiem co jest, czy gdzieś coś się rozłączyło czy zwyczajnie nie styka.

    Kilka razy dynamicznie przekręciłem kluczykiem OFF-ZAPŁON bez próby uruchamiania rozrusznika (bodajże 3 razy) wyjąłem kluczyk włożyłem i nastała jasność. Szkodnik odpalił, a ja pomyślałem że coś tam z alarmem nie zagrało i pojechałem.

    Po dojechaniu na miejsce i załatwieniu sprawy, chcąc wracać do domu scenariusz się powtórzył, tyle że tym razem już skutecznie nie udało mi się go uruchomić przez kilkadziesiąt minut kombinując na różne sposoby.

    Odłączałem też akumulator. Mam zainstalowany alarm DEST DOG 30 i tak się zastanawiam czy to on nie jest w jakiś sposób winien (chociaż wcześniej nie pojawiały się problemy). Nie lubiłem i nie polubię nigdy autoalarmów nie zamontowanych w fabryce. Ten oczywiście założony na potrzeby ubezpieczalni.



    Dodam, że po przekręceniu kluczyka na zapłon i włączeniu świateł pokazuje się kontrolka na liczniku i podświetla się licznik. Poza tym ciemność (nawet mimo zaciągniętego hamulca ręcznego).

    Alarm wydaje się uzbrajać i rozbrajać poprawnie.


    O co tu chodzi? Podejrzewam jakiś błąd przy stacyjce, ale może ktoś już się borykał z czymś takim?

    Komentarz

    • lilo
      RS
      • 2006
      • 4315
      • Mercedes-Benz

      #3
      Wskazuje wszystko na alarm który odcina ci zapłon
      Znajdź centralkę od alarmu i wypnij z niej wtyczkę a jak to nie pomoże to będzie trzeba poszukać przekaźnika i go zmostkować
      Daniel

      Komentarz

      • Enriquez
        RS
        • 2009
        • 7685
        • Superb III (3V3)

        #4
        Jak do jutra nie rozwiążesz problemu to daj znać podepniemy się i się zobaczy.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz

        • arqs
          Classic
          • 2009
          • 3

          #5
          Samochód stał przy cmentarzu i z racji na spory ruch wokół dopiero co go sholowałem do siebie na parking.


          Jutro dopiero będę dłubał przy alarmie, spodziewam się że to on odcina zapłon. Po przekręceniu kluczyka zapalają się regularne światła mijania i świeci się kontrolka od nich. Poza tym deska nic nie sygnalizuje, ale kierunkowskazy i światła drogowe normalnie działają.


          W pracy mam instrukcję od alarmu oraz schemat, może coś pomoże..

          [ Dodano: Sro 29 Gru, 10 09:25 ]
          Temat do zamknięcia jako rozwiązany. Dziękuje za wskazówkę i pomoc.

          Uszkodzony był przekaźnik.

          Komentarz

          Pracuję...